Experimentujte a poznávejte, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů. Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit vám něco z přírodní jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Zjistíte, že třeba i fyzika může být  dobrodružství a že film je zase věda.

Návštěva školních skupin

 

Co vše můžete v rámci školního výletu v Techmania Science Center zažít?

V rámci vstupenky absolvujete s žáky samostatnou prohlídku expozic v budově Techmanie, i expozice Vesmír v budově Planetária. Zdarma k prohlídce expozic můžete také absolvovat některý z našich školních programů, zhlédnout projekci filmu v 3D Planetáriu nebo 3D Cinema, či obojí. Termín a konkrétní program či film je vždy nutné rezervovat předem. Nabídka programů dle termínů k rezervaci je připravena na našem e-shopu. S naplánováním návštěvy Vám ale rádi pomůžeme, proto se na nás můžete obracet e-mailem či telefonicky.

Dále každý den nabízíme doprovodný program bez nutnosti rezervace, na který narazíte v expozičních halách. Jedná se o vědecké show, busking či demonstraci exponátů.

Podporujeme také návštěvy hrazené z projektu OP JAK. Pro postup realizace návštěvy v rámci projektu nás neváhejte kontaktovat.

Právě pro tyto milovníky umění je vytvořen zbrusu nový projekt ZAHRADA PAČINEK, v němž si jako ve „skleněném květinářství“ může zájemce vybrat květinu, rostlinu, či objekt, který si může odvézt buď ihned, nebo si ho může objednat ve velikosti a množství komponentů přesně podle dimenze své vlastní zahrady, terasy, či záhonu…

Příjemné posezení lze najít nejen ve Skleněné zahradě, ale i na nově vybudovaném SKLÁŘSKÉM DVORKU, který se nachází pouze na dohled od hutě a zahrady.

Zde si v hezkém venkovském prostředí může návštěvník sednout pod zastřešenou terasu v občerstvení U PECE.

Pečlivě udržovaná louka nabízí možnost odpočinku na dece, nebo lavičce, zatímco děti mohou trávit volný čas zábavou ve sklářském koutku, který nabízí zábavné a zároveň poučné aktivity tematicky založené na skle, například prosévání sklářského písku a hledání malých skleněných perliček, trénink otáčení sklářskou píšťalou, odnášení skla na vidličce a v neposlední řadě cvrnkání kuliček, tzv. Skleněnek. Děti se mohou také procházet mezi starými dřevěnými formami a poznávat tak materiál, který ke sklu neodmyslitelně patří.

Vrcholem návštěvy sklárny Jiřího Pačinka je bezpochyby prohlídka KŘIŠŤÁLOVÉHO CHRÁMU, zbrusu nového projektu, který za souhlasu a spolupráce obce Kunratice u Cvikova a Římskokatolické farnosti Cvikov vznikl v kostele Povýšení svatého Kříže. Ten byl jako klasicistní stavba vybudován v roce 1833 na místě původního kostela svatého Mikuláše, zničeného husity, a od roku 1965 je kulturní památkou, která nyní získá nové poslání a funkci jako unikátní galerie a stálá expozice moderního skla Jiřího Pačinka.

 

Spojení sakrálního prostoru a jeho atmosféry se skleněnými objekty, svítidly a instalacemi nabídne návštěvníkovi nevšední a jedinečný zážitek a přispěje zároveň ke zlepšení technického stavu této budovy. Každý návštěvník totiž částí vstupného, odváděného na speciální transparentní účet, pomůže vytvořit finanční prostředky určené na postupnou rekonstrukci a zvelebování tohoto svatostánku.

Návštěva sklárny PAČINEK GLASS v Kunraticích u Cvikova se v rámci komplexnosti nabídky stává kvalitním, příjemným a zároveň poučným výletem do světa českých sklářů a do tajů jejich krásného a prastarého řemesla, díky kterému se Česká republika proslavila doslova po celém světě.

OTEVÍRACÍ DOBA

Ceník

Žák:170 Kč
Pedagog:zdarma (potvrzení pedagogické profese)
Parkovné autobusu:150 Kč / den
Stravování:dle nabídky
Způsob platby:hotově, kartou, fakturou

Rezervace

Online:www.eshop.techmania.cz
Telefonicky:+420 734 283 922 (rezervace školy)
 +420 737 247 581 (recepce)
Email:skoly@techmania.cz
Šablony:skoly@techmania.cz